ProFix Kft. Ügyfélszolgálat: 06 (62) 248-302, 06 (62) 534-965 - Értékesítés: 06 (1) 445-2533 info@medmax.hu

Az Internet árnyoldala

– avagy ismerkedjünk meg a virtuális kártevőkkel!

A technika gyors fejlődése lehetővé tette, hogy ne csak a nagyvállalatok, hanem magánszemélyek is csatlakozhassanak egy globális, folyamatosan bővülő „hálózat”-hoz, az INTERNET-hez. A rengeteg hasznos dolog mellett, sajnos, árnyoldala is van ennek a rendszernek. Mint minden, amit az ember teremtett, ez sem hibátlan. Mivel az internet egyre nagyobb mértékben elterjedt, ez a felület is alkalmassá vált arra, hogy törvénytelenül előnyhöz jussanak azok, akik ki tudják használni a rendszer hibáit. Sokféle eszközt tudnak felhasználni ezen tevékenységek sikeréhez. De nem kell elkeseredni, nem vagyunk védtelenek velük szemben.

bővebben

ProDoki Plus 4.58 és társai

Kedves Felhasználóink!
A 2008. június 1-jén életbe lépő jogszabály alapján a háziorvosok 50 forintot kapnak minden beteg jogviszony-ellenőrzése után, amelynek kontrollja 2007. december 1-től kötelező, de csak azok után az ellenőrzések után fizet az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, ahol valóban létrejött az orvos-beteg találkozás. Ez a változás indokolta alábbi fejlesztéseinket.

bővebben

LOST – elmaradt frissítések a ProNET-tel…

Kedves Felhasználóink!
A ProNET programmal igen kedvező kommunikációs szoftverkövetési díj jár együtt, melyet az indokol, hogy általában ügyfélszolgálatunk személyes segítsége nélkül bonyolítja le a frissítéseket a a Felhasználója.
Jómagam egy ideje minden ProNET-es Felhasználót arra biztatok, hogy minden egyes alkalommal, amikor sms-ben megérkezik az értesítés, hogy új verzió, gyógyszertörzs érkezett, azonnal frissítsék fel a programjukat. Ne elégedjen meg azzal, hogy később frissítene, mert ha végül
elfelejtődik, a következő verziónál már két frissítést is el kell végeznie.

bővebben

Számítógép karbantartás 3. rész

– avagy hogyan védjük, javítsuk meg sérült adatainkat?

Adataink sérülése nem csak hardverhibákból eredhet. A számítógépünkön tárolt fájloknak nem csak a tartalma a lényeges. Minden egyes állomány, amit valamilyen programmal létrehozunk, a beleírt adatokon kívül még tartalmaz egy rövid, tulajdonságait leíró részt is.
Ez a leíró rész tartalmazza a fájl típusát, azt, hogy hol helyezkedik el a merevlemezen („mettől-meddig tart”) és még jó pár egyéb információt. Ha az állomány ezen „azonosítója” megsérül, máris hibát jelez a gép, amikor meg szeretnénk azt nyitni. A hasonló hibákat nagy valószínűséggel kijavítja a operációs rendszerünk – sorozatunkban harmadik – „csodaprogramja”, a LEMEZELLENŐRZŐ. Ez a program az XP-ben ezen a megújult néven szerepel – a régi felhasználóknak talán SCANDISK elnevezéssel lehet ismerős ez a modul.

bővebben

Gyógyszertörzs és verzió szerzés

Kedves Felhasználóink, Blogolóink!
A holnapi napon ismét gyógyszertörzset és verziófrissítést küldünk Kedves Felhasználóinknak. Mivel éppen az akkreditáció közepén tartunk, ami jelentősen leköti energiánkat, a mostani verzióba csupán néhány újdonság került, de ígérjük, nyáron bepótoljuk azt, amit most esetleg elmulasztottunk volna. Kedves Olvasóink, a ProDoki verzióinak sorsát már több éve az Önök kezébe tettük. Kérjük, továbbra is írják meg véleményüket, ötleteiket, fejlesztési javaslataikat, de kritikáikat, gyengeségeinket is nekünk, hogy minél gyorsabban eleget tehessünk az elvárásoknak.

bővebben

EbF minősítés

Az 53/2007 (XII.7.) EüM. rendelet alapján 2008. júniusát követően szükséges valamennyi, a gyógyszerrendeléshez használt szoftver esetében a minősítés megléte. A piacon lévő valamennyi háziorvosi szoftver minősítését az Egészségbiztosítási Felügyelet végzi el.
Melyek azok a legfontosabb szoftver követelmények, amelyeknek eleget kell tennie a programoknak?

bővebben

Nyomtatási tapasztalatok fóruma

A nyomtatás örökzöld téma a háziorvosi fórumokon. Sajnos még nem találták fel azt a nyomtatót, ami mindenben megfelelne a mi speciális igényeinknek
Legyen gyors, strapabíró, olcsón üzemeltethető, megbízható, és képes legyen károsodás nélkül ontani magából a speciális méretű nyomatok (receptek) irdatlan tömegét.

Én a magam részéről először lézernyomtatóval kezdtem, (akkor még egy másik programot használtam), de a középen nyomtatott receptek rövid idő alatt tönkretették a tonereket, majd hamarosan a nyomtatót is. Ekkor egy tintasugarasra váltottam, ez meg falta a patront.

bővebben

Számítógép karbantartás 2. rész

– avagy szabadítsunk fel feleslegesen lefoglalt tárhelyet!

Az előző részben a fájlok töredezettségét próbáltuk megszüntetni a Lemeztöredezettség-mentesítő program segítségével. Most viszont megpróbálunk felszabadítani lemezterületet olyan fájlok törlésével, amire sem a Windowsnak, sem nekünk nincs túl nagy szükségünk.

Programok telepítésekor vagy Interneten böngészés közben keletkeznek a legnagyobb mennyiségben ilyen állományok. Az eredetileg ideiglenesen, majd később már állandóan a merevlemezünkön található, úgynevezett átmeneti fájlok egy idő után sok helyet (több 10, esetleg több 100 MB-ot) foglalnak el. A Windows tartalmaz egy segédprogramot, amely segít ezek törlésében, illetve más módszereket is képes bevetni a helyfelszabadítás érdekében.

bővebben

Ismét egy kis informatika

– felhasználói szemmel.

Korábbi bejegyzésemben beszámoltam arról, hogy otthonról „távirányítom” a programomat. Nagy örömömre szolgált, hogy nem vagyok egyedül ezzel, mások is használják a távoli asztali elérést, sőt nem csak az XP-be épített Remote Desktop-pal, hanem számos más program is nyújtja ezt a funkciót.

Most azonban tovább mentem, Linuxon is kipróbáltam. A rendelőmben XP Prof van, ezen fut a ProDoki.
Otthon azonban Linuxot használok, egész pontosan openSuse 10.3-at, ami az egyik legfejlettebb, legjobban támogatott Linux disztribúció. (Ez persze csak az én véleményem, másnak esetleg egy másik disztró lehet a legjobb!) A Linux csaknem mindent tud, amit a Windows XP, hírével ellentétben ma már nagyon felhasználóbarát, könnyen kezelhető, és lényegesen stabilabb op.rendszer.

bővebben

Számítógép karbantartás 1. rész

– avagy csökkentsük minimálisra számítógépünk meghibásodásának kockázatát!

Ma akár a legmodernebb, akár régebbi számítógép segíti munkánkat, mindegyik működéséért egy operációs rendszer (Windows valamelyik verziója) a felelős. Sajnos ezek a programok még nem teljesen tökéletesek, és mivel ez az egész rendszer alapja, ezek meghibásodása kihatással lehet az egész számítógépre. Nem tudunk olyan beállítást eszközölni a Windows-on, ami biztosan hibamentes működést garantálna, de azért a következőkben néhány jó tanáccsal igyekszünk elősegíteni az operációs rendszerünk gyors és megbízható működését.
Persze csodákat így sem tudunk véghezvinni, de részünkről mindent megteszünk a hibátlan működésért és sok bosszantó, apró hiba kialakulását előzhetjük meg. A Windows-ban vannak számítógép karbantartó programok, ezek használata nem kerül semmibe és kezelésük is egyszerű.

bővebben

Otthon is a rendelői gépem előtt ülök??

– avagy: adminisztráció távolból.

Egy friss tapasztalatomat szeretném megosztani Önökkel/Veletek. Amióta a ProDokit használom, folyamatosan kerestem a megoldást arra a problémára, hogyan tudnám a lakáson történt ellátásokat a rendelőtől távol rögzíteni. Az ember ugye kimegy a beteghez, megvizsgálja, ellátja, receptet ír neki, beutalót ad. Naponta akár 5-6 vagy még több helyre is. Aztán másnap legalább egy órával előbb bemegy a rendelőbe, és próbálja felidézni, hogy kivel mi is volt, kinek mit írt fel, majd szépen beírkálja a gépbe.

Az én emlékezetem sajnos nagyon rövid, 1-2 óra eseményeire még vissza tudok emlékezni, de az előző napra már elég problémás.
Ezért még a kezdet kezdetén feltelepítettem a ProDokit az otthoni gépemre is, így hazaérve otthon rögzíthetem az adatokat, pendrive-ra ki-, illetve onnan visszatöltve. Ezzel viszont az a probléma, hogy a program nem szinkronizál, tehát ha délután a nővérke is dolgozik a gépen, vagy a helyettes, akkor én visszatöltve az adataimat, felülírom az ő munkájukat. Ráadásul az otthoni gépen nem tudtam megnézni a szkennelt leleteket.

No és most jön a megoldás!

bővebben

Leszámolási nyilatkozat…

Kedves Felhasználóink!
A 2008. január 1-től kötelező elszámolási nyilatkozatról bár még sok konkrétumot nem publikáltak, azonban amennyire csak lehet, felkészülünk a bevezetésére.

bővebben