Felhasználóink jelezték című új rovatunk jelentkezik…
Kedves Felhasználóink!
Bízunk benne, hogy a „Felhasználóink jelezték” című új rovatunkkal segítünk Önöknek tájékozódni az APEH-nek leadandó jelentési kötelezettségekről…
Első vonalból…
Kedves Felhasználóink!
Szeretnénk blogunkon megszólítani, meghallgatni kiemelten aktuális témákban Háziorvos kollégáikat is, első kézből hallani véleményüket, tárgyilagos értékelésüket… most a vizitdíjról.
Rendelet változás – 2007. február 15-tól
Az egészségügyi miniszter …/2007. (…) EüM rendelete a társadalombiztosítási támogatással rendelhető gyógyszerekről és a támogatás összegéről szóló 1/2003. (I. 21.) ESzCsM rendelet módosításáról:
A kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény (a továbbiakban: Ebtv.) 83. §-a (3) bekezdésének a) és c) pontjában – a pénzügyminiszterrel egyetértésben –, valamint a 83. §-a (4) bekezdésének n) pontjában kapott felhatalmazás alapján – az egészségügyi miniszter feladat- és hatásköréről szóló 161/2006. (VII. 28.) Korm. rendelet 1. §-ának a) pontjára figyelemmel – a következőket rendelem el:
Újabb változásokkal szembesültünk…
Változik a Tételes betegforgalmi jelentés tartalma is 2007/6 NM Közlönyben megjelentek alapján. Jelentenünk kell majd az eddigi adatokon kívül a viztidíj típusát és a vizitdíj fizetésének módját is az OEP felé. Ezzel természetesen informatikai szempontból nem lesz problémánk, a tételes betegforgalmi jelentést kiegészítjük majd az előbb felsorolt adatokkal.
Életünk problémái, gondjai…
Ahhoz, hogy egy-egy új rendelet, kötelezettség beépítése a verziófrissítéseinkben létrejöjjön, sok minden szükséges. Mindenekelőtt rengeteg munka. Kitalálni az új kötelezettségek felhasználói szempontból elfogadható beépítését. Megírni a specifikációt. Leprogramozni. Kidolgozni a funkcionális teszttervet. Letesztelni, rákészülni a kiküldésre, felpörgetni magunkat.
Tudjuk például azt is, hogy egy-egy új rendelet, kötelezettség bevezetése után néha kicsit várnunk kell a beépítéssel.
DE mennyi az a kicsi?
Új év, új gyógyszertörzs és új közgyógy (Háziorvosi) igazolás
Kedves Felhasználóink, Asszisztenseink és Olvasóink!
Új év, új gyógyszertörzs és közgyógy igazolás.
Sajnos, az OEP nem pihent Karácsonykor, december végén kiegészítette a segédeszköz jegyzéket, 461 új tétel került fel rá, de a gyógyszertörzsünk is változott, 115 új tétellel január elsejétől. A segédeszköz törzs még sajnos nem áll rendelkezésünkre, de igyekszünk minél hamarabb pótolni a változtatásokat.
Most olvastuk…
A 2006. évi XCVIII. törvényt a biztonságos és gazdaságos gyógyszer- és gyógyászatisegédeszköz-ellátás, valamint a gyógyszerforgalmazás általános szabályairól:
Néhány bekezdést gyorsan ki is ollóztunk belőle, amelyek bennünket és Felhasználóinkat is érintenek a későbbiekben.
Lézer, tintasugaras vagy mátrix
Kinek milyen nyomtatóról mi a véleménye? Hányszor, mióta és mit nyomtat vele? Szabad e lecserélni, és mikor a jól bevált nyomtatónkat egy gyorsabbra, korszerűbbre?
Mindenkinek van már – jó vagy rossz – tapasztalata a nyomtatók használata során. Biztosak vagyunk abban is, sokan cserélték már le az évek folyamán lézer nyomtatójukat tintasugarasra, tintasugarasukat lézerre, vagy éppen mátrix nyomtatóra bizonyos megfontolások vagy meghibásodások miatt.
Nemrég jelent meg az új gyógyszergazdaságossági törvény tervezet
„Az észszerű és biztonságos (a betegek, és a biztosítók érdekeit egyaránt szolgáló) gyógyszerfelírás érdekében a háziorvosoknak a biztosító által minősített szoftvert kell használniuk.”
Volt némi értelmezési problémánk vele, de ma OEP-es berkekből jutott el hozzánk a hír, hogy „Az ésszerű és biztonságos (a betegek, és a biztosítók érdekeit egyaránt szolgáló) gyógyszerfelírás érdekében a háziorvosoknak a biztosító által minősített szoftvert kell használniuk. ” mondatban szereplő minősített programon nem egy másik szoftvert kell értenünk.
A segédeszközök nem csökkentik a közgyógy keretet
Megkérdeztük. Az OEP honlapján leírtak alapján az új közgyógyellátási rendszerben a beteg gyógyszerkeretét a segédeszközök nem csökkentik, csak a kiváltott gyógyszerek.
A gyógyszertárban a közgyógyellátással való gyógyszer kiadása előtt nem kell a közgyógyellátási igazolványt bemutatni, mert 2006. július 1-jétől a vényen feltüntetett személy ellenőrzése, miszerint szerepel-e a közgyógyellátásra jogosultakról az OEP-nél vezetett nyilvántartásban, elektronikus adatkapcsolattal (Virep) történik.
Amit ma tudunk… és amit még nem…
Előzmény: Péntek 13
A Novodata patikai szoftverek zökkenőmentesen elfogadják az I10H0 diagnózist a recepteken. A többi patikai szoftverről még sajnos nem rendelkezünk információval.
Péntek 13
Egyszer volt, hol nem volt…
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy I10H0 BNO kód. A szóban forgó BNO kódunk ugyanolyan BNO kód volt, mint a többi kód, azzal a különbséggel, hogy az 1. karaktere és a 4. karaktere is betűből állt.
A BNO kódunk hivatalos tagja volt az országosan érvényben lévő, GYOGYINFOK honlapján is megtalálható BNO adatbázisnak, csakúgy mint sok más társa.
Történetünk itt kezdődik.
A nap poénja
És nem is csak egyszer történt meg ma velünk…
Ügyfélszolgálatos szösszenetek – mi történt ma velünk?
Ahogyan egy vérbeli, célratörő ProNetes Felhasználónk bejelentkezik a telefonba:
– Jónapot kívánok, letöltöttem, frissítettem, ellenőrizzük már le!
Koreográfia a recepten
Ha közgyógyos betegünknek Eü. térítés köteles jogcímre írunk fel gyógyszert, a recepten mindkét jogcím rubrikában szerepelnie kell az „X” jelölésnek?